Kapitola 1.-Náhlé rozhodnutí

22. února 2009 v 22:02 |  Vse je jinak
(Název kapitoly je z knihy Stephenie Meyerové-Zatmění,24.kapitola,404 strana,Úryvky-psané kurzívou-jsou také z knihy Zatmění a jsou ze stran 400-404)


(Bella)

,,Polib mě Jacobe.Polib mě a pak se vrať."
Cítila jsem jeho hněv,když se jeho ústa setkala s mou pasivní rezistencí.Paže jsem měla ovinuté kolem jeho krku, tak jsem ho popadla za vlasy a začala se bránit.
A Jacob si to špatně vyložil.Hněv si vykládal jako vášeň.
S divokým nádechem mě zase začal líbat na rty, jeho prsty se mi vášnivě zatínaly do kůže.Ten záchvat hněvu rozhodil moje slabé sebeovládání,jeho nečekaná, extatická odpověď ho úplně převrátila.Kdyby v tom bylo jenom vítězství, možná bych mu dokázala odolat.Ale mozek se mi odpojil od těla a já mu začala polibky oplácet.
Bylo to zvláštní, byla jsem zmatená,takhle jsem se ještě s nikým nelíbala- s ním jsem si nemusela dávat pozor a ani on nemusel být opatrný, aby mi neublížil.
Jacob měl pravdu.Byl víc než můj kamarád.Byla jsem do něj zamilovaná.
A pak odešel.Nechal mě tam s mými city a já nevěděla, co dělat.Šla jsem do stanu.Vůbec jsem si nebyla jistá, co bude teď.Všude bylo ticho a já ležela s obličejem zabořeným do spacáku a čekala, až mě dostihne spravedlnost.
Neslyšela jsem žádný zvuk, který by mě upozornil.Edwardova ruka mě zničeho nic pohladila po rozcuchaných vlasech.Při jeho dotyku jsem se cítila provinile.Doufala jsem, že to pochopí.
,,Je ti dobře?"zašeptal úskostným hlasem.
,,Chce se mi umřít."
,,Ne to se nikdy nestane.To nedovolím."
Zasténala jsem a pak jsem zašeptala:,,Třeba si to rozmyslíš."
Myslel si, že jsem nešťastná, že jsem se nechala políbit Jacobem, ale bylo to tím, že jsem se vůči Edwardovi cítila provinile.Měla jsem ho ráda, to ano, ale Jacoba jsem milovala víc.Nevím, jak to, že jsem na to nepřišla dřív.
,,Edwarde, uvědomila jsem si, že ho miluju.Miluji ho víc, než tebe a.."nenacházela jsem slova. Najednou Edward z ničeho nic vyrazil ze stanu.Nemotorně jsem se vyhrabala ze stanu za ním. Vůbec nic jsem nechápala.Edward držel Seatha,který se tu dostavil, aby byl ,,vysílačka"mezi námi a ostatníma dole, pod krkem.
,,Edwarde, co to děláš?Pust ho, on za nic nemůže."domnívala jsem se, že je to kvůli Jacobovi.
,,Byl jsem hloupý, když jsem tě nechával s těmi nechutnými psi."řekl a v jeho očích bylo vidět hněv.Spoustu hněvu.
Začínala jsem se ho bát a Seath se začínal dusit.
Edward se podíval na mě.Ne nedíval se na mě, díval se za mě.Než jsem se stačila otočit prosvištěl kolem mě přímo,Seath se svezl na zem,ale jakmile se vspamatoval taky kolem mě proběh přímo,přímo k Victorii, která stála spolu s nějakým dalším upírem za mými zády.
Edward se Sethem se do nich pustili.Všechno bylo jako ve snu a já ani nevěděla, co se děje.
Vzpamatovala jsem se, až když ke mě přišel Seath a vzal mě za ruku.Hřála.Jak jinak, byl to vlkodlak.
,,Bello, jsi v pořádku?"zajímal se.Přikývla jsem.Konečně jsem si Seatha prohlídla.Nikdy jsem ho neviděla, ne když byl vlkodlak.Na jednou se za jeho zády objevil Edward.
,,Už jsi jí to řekl?"zeptal se posměšně.
,,Co mi měl říct?"vyhrkla jsem hned.
Edward se zasmál.Hněv ho zřejmě přešel.,,Že se do tebe otiskl!"zvolal to na celé kolo a ty slova ke mě dlouho doléhaly.Dobře hněv ho nepřešel, jen se zformoval.
Byla jsem zmatená,Vůbec nic jsem nechápala.Seath se do mě otiskl?A kdy?
,,Víš Bello, vidím tě poprvé, co jsem vlkodlak a já za to nemůžu.Pochopím, když budeš chtít být s Jacobem, ale uvědom si, že já tě budu milovat vždycky."ospravedlňoval se Seath.
Byla jsem ve stresu.,,Když mě všichni milujete, bude lepší, abych odešla."řekla jsem a vykročila dolů.
Seath mě, ale popadl do náruče a uháněl se mnou k mému domu.Tam mě pak postavil a nechal mě tam.Bez jediného rozloučení.Byla jsem ráda.Šla jsem k počítači a ihned si zarezervovala první volnou letenku a bylo mi jedno, kam poletím.Hlavně, ať je to co nejdál odtud.Sbalila jsem si svoje věci,vzala doklady a úspory na vysokou a Charliemu napsala ten nejdelší omluvný dopis, co jsem dokázala.
Když přijel taxík, kterého jsem si objednala, podívala jsem se naposled na dům.Třeba jsem ho viděla naposled.Pak jsem nasedla a řekla řidiči, ať jede do Port Angeles na letiště.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MONA MONA | Web | 23. února 2009 v 10:06 | Reagovat

ahojky bohuzel jsi nepostoupila v sonb ale mas u me cenku tak si vyzvedni :) PS: dekuju moc za ucast mas krasny blog

2 Lucykol Lucykol | Web | 23. února 2009 v 17:15 | Reagovat

:D že když mě všichni milujete, bude lepší, abych odešla :D:D

Jo, je to dobrý, akorát to není Seath, ale Seth ;). A super, už se těším na pokračování :D:D

3 Makušík Makušík | 23. února 2009 v 19:35 | Reagovat

No Sabi faktis pěkný :D už se těším až tam bude něco o mně :D bude to určitě parádní :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama